Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

ARCYBRACTWO HONOROWEJ STRAŻY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Pana Jezusa w Ogrójcu „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?” Jej członkowie starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce, napełnione boleścią z powodu zapomnienia i niewdzięczności ludzkiej, to Serce zranione niegdyś na krzyżu włócznią żołnierza, a wciąż ranione przez nasze grzechy, mimo iż jest Ono źródłem mocy i chrześcijańskiej nadziei. Dewizą Arcybractwa jest więc: cześć, miłość, wynagrodzenie Sercu Jezusa.
W tym celu członkowie Straży obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród codziennych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć Jezusowi obecnemu w tabernakulum, oddawać Mu cześć, wynagradzać i ofiarować swoje życie, a nade wszystko wierną miłość.
W każdy I czwartek miesiąca odprawiamy Godzinę Świętą o godz. 17:00 przed Najświętszym Sakramentem. W każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00 gromadzimy się na Mszy św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. W III sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:30 spotykamy się na wspólnej modlitwie, rozważaniu fragmentu Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz w celu mówienia spraw bieżących. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 śpiewamy Godzinki o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
Serdecznie zapraszamy do naszej Wspólnoty.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.strazhonorowa.pl

W niedzielę, 23 września 2018 r. świętowaliśmy jubileusz 25-lecia reaktywacji Straży Honorowej NSPJ w naszej parafii.
Uroczystości przewodniczył ks. Józef Gaweł SCJ, Dyrektor Krajowy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
Listy z tej okazji przesłali: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski i Siostry Wizytki.