• XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17.VI.2018)

AKTUALNOŚCI NASZEJ PARAFII

• MSZE ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2018-06-17

W czwartek, 21 czerwca o 18.00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców na wspólną modlitwę dziękczynną.
    Msza św. dla Publicznego Gimnazjum i Liceum Jezuitów KOSTKA będzie w czwartek o 13.00, natomiast dla XV Liceum Ogólnokształcącego - w piątek o 9.00.

• REKOLEKCJE WAKACYJNE

2018-06-17

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Gałąź Sykomory wraz z ks. Piotrem zaprasza na otwarte REKOLEKCJE WAKACYJNE, które odbędą się od 3 do 8 sierpnia na Śnieżnicy.
    Temat tegorocznych rekolekcji to: "BŁOGOSŁAWIENI" (Osiem Błogosławieństw w naszej codzienności - Mt 5, 3-12).
    Zaproszenie kierujemy do osób dorosłych i rodzin z dziećmi.

• MŁODZIEŻ NA KAJAKACH

2018-06-03

W sobotę, 2 czerwca młodzież naszej parafii wraz z ks. Dariuszem po raz kolejny wyruszyła w trasę. Tym razem za cel obraliśmy niewielką miejscowość Krzyżanowice Średnie k. Pińczowa w województwie świętokrzyskim.
    Wiele razy zwiedzaliśmy już Kraków, kilka razy byliśmy w górach, dlatego czas czerwcowego wypoczynku postanowiliśmy spędzić na kajakach. Wielu obawiało się, że nie da rady; dla wielu była to pierwsza taka przygoda w życiu. Rzeka Nida okazała się miejscem spokojnym i wymarzonym do tego, by choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się końcu roku szkolnego, o problemach i innych negatywnych sprawach. Cisza, spokój, śpiew ptaków, chlupot wody i my w kapokach z wiosłami w ręku, nigdzie się niespieszący, uśmiechnięci i zadowoleni. To najkrótszy opis, jakim można by scharakteryzować naszą wycieczkę.

• ROZPOCZĘCIE PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA DLA KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

2018-06-03

W piątek 8 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. o 18.00 będzie miało miejsce rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas VI szkól podstawowych.

• ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

2018-06-01

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiamy w niedziele o 17.00, a w dni powszednie o 17.40 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

KORONACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY

• Dekret o dokonaniu koronacji obrazu Matki Bożej

2017-04-30

Niniejszym prezentujemy "Dekret o dokonaniu koronacji obrazu Matki Bożej" w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu w dniu 30.IV.2017r., podpisany przez + Marka Jędraszewskiego, Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego.

• Jubileusz 100-lecia Parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (galeria zdjeć)

2017-04-30

​W 100-lecie Parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie Prokocimiu Starym i jednocześnie z okazji odpustu metropolita krakowski Bp. Marek Jędraszewski nałożył korony na skronie Matki Bożej Dobrej Rady.
    Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z naszych uroczystości, którą publikujemy dzięki materiałom udostępnionym na stronie internetowej krakowskiego "Gościa Niedzielnego".

» galeria zdjeć: "Jubileusz 100-lecia Parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu"

• Transmisja z uroczystości jubileuszowych 100-lecia Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu