ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

(13.04.2014)

1.    Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia.

2.    Na ostatnie niedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś na 16.30.

3.    Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami złożonymi na tacę bieżące inwestycje parafialne i planowane dokończenie budowy wieży.

4.    Osoby chętne do pomocy  w pracach związanych z przygotowaniem Ciemnicy
i Grobu Bożego zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.

5.    Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu czynna tylko do środy włącznie.

6.    W kiosku parafialnym można jeszcze nabyć baranki wielkanocne.

7.    W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele będzie
w czasie Mszy św. porannych i po południu od 17.00 do 18.30.

8.    W Wielki Czwartek możliwość spowiedzi będzie od 6.30 do 8.00. O godz. 8.00 udzielona zostanie Komunia św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Mszy św. wieczornej.

9.    W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Łagiewnikach będzie odprawiona Msza Krzyżma. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz w zaproszeniu napisał:
W tym wyjątkowym wielkoczwartkowym dniu, który jest świętem kapłanów, pragnę każdego z Was, Drodzy Bracia, zaprosić do koncelebrowania wraz z biskupami uroczystej Mszy Krzyżma (…) Proszę także, aby jak co roku, wraz z duszpasterzami przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ministranci, lektorzy, schole, członkowie Ruchu Światło-Życie, młodzież naszej archidiecezji, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń oraz wierni świeccy. Niech ten dzień stanie się prawdziwie dniem modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów
w Kościele krakowskim.

10.                       Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się
od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swoje centrum
w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Kościół towarzyszy swemu Panu w Jego Męce, trwa na modlitwie w czasie Jego spoczynku w grobie i uroczyście świętuje Jego zmartwychwstanie.

11.                       Program Triduum Paschalnego w naszej parafii:

·        Wielki Czwartek

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 23.00. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:

- od 20.00 - Parafialny Zespół Caritas

- od 21.00 - Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa

- od 22.00 - Grupę Misyjną

·        Wielki Piątek

W tym dniu obowiązuje post ilościowy wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym  rokiem życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia.

Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00. Dyżur w konfesjonale będzie
od 6.00 do 12.00. Komunii św. udziela się w tym dniu tylko w czasie Liturgii Męki Pańskiej.

O godz. 14.00 w kościele rozpoczniemy Parafialną Drogę Krzyżową. Przejdziemy
ulicami: Prostą, Wlotową, Na Kozłówce, Okólną, Polonijną, Wlotową i Prostą
do kościoła. Na zakończenie odmówimy w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego
i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Składa się ona z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Po odczytaniu Męki Pańskiej zostanie wygłoszone ostatnie kazanie pasyjne. W czasie adoracji Krzyża odśpiewamy Gorzkie Żale. Na zakończenie liturgii w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego
i rozpoczniemy całonocne czuwanie. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:

- od 21.00 – Róże Różańcowe

- od 22.00 – Akcję Katolicką

- od 23.00 – adoracja w ciszy

O północy będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.
Na dalsze nocne czuwanie przy Grobie Bożym zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii:

- 1.00 - 2.00 – ul. Wlotowa i ul. Okólna

- 2.00 - 3.00 – pozostałe ulice osiedla Na Kozłówce

- 3.00 - 4.00 – rejon od strony Kabla do ul. Prostej

- 4.00 - 5.00 – rejon od ul. Prostej do ul. ks. Ściegiennego

Dyżur w konfesjonale będzie przez całą noc. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

·        Wielka Sobota

Cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Dyżur w konfesjonale od 6.00 do 14.00. Poświęcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny od 10.00 do 16.00. W naszej parafii jest piękny zwyczaj dzielenia się z potrzebującymi i składania dla nich darów przy poświęceniu pokarmów. Paczki dla osób, które zgłosiły się do Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawane od 15.30 do 17.30.

Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również
w Wielką Sobotę.

·        Wigilia Paschalna

Liturgia w sobotę wieczorem rozpocznie się godzinę później niż w czwartek
i piątek, czyli o godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Prosimy
o przyniesienie świec.

·        Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne odprawimy o 17.15.

12.                        W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

13.                        Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Dobrej Rady będziemy obchodzić
w Oktawie Wielkanocy - w sobotę, 26 kwietnia. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00.