ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

(17.08.2014)

1.     W dniu dzisiejszym przypada święto św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Księdzu Jackowi Pierwole, wikariuszowi naszej parafii składamy najlepsze życzenia imieninowe. Niech Boże błogosławieństwo zawsze mu towarzyszy, a wstawiennictwo Matki Bożej wyprasza potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze.

2.     Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

·        w środę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

·        w czwartek – wspomnienie św. Piusa X, papieża

·        w piątek – wspomnienie NMP Królowej

3.     W odpowiedzi na apel Metropolity Krakowskiego można dzisiaj wspomóc poszkodowanych przez nawałnice i ulewy mieszkańców naszej Archidiecezji składając ofiary do oznaczonych skarbon przy wyjściach z kościoła.

4.     Od środy po przerwie wakacyjnej wznawia dyżury Parafialny Zespół Caritas.

5.     Powoli zbliża się nowy rok szkolny. Przez dwie najbliższe niedziele – 24 i 31 sierpnia po Mszach św. przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

6.     Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim oraz sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Odbędzie się ona w czwartek, 28 sierpnia – wyjazd o 7.00 z parkingu parafialnego, koszt 30 zł. Zapisy są przyjmowane w zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia przeżywanego z Bożym błogosławieństwem i pod opieką Matki Bożej Dobrej Rady.